Mehano Prestige

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
kit

Mehano Prestige

Odgovor Napisal/-a kit »

Odpiram novo temo, kjer naj bi bili predstavljeni (vsi) do sedaj v Mehanu izdelani Prestige modeli.
Ker je usoda edinega slovenskega izdelovalca malih železnic še zmerom negotova, po vsej verjetnosti zapečatena bi bilo nekako smiselno, da vsi skupaj naredimo nekakšen povzetek o modelih "Prestige", ki so bili do sedaj ponujeni ljubiteljem in zbiralcem malih železnic. Ker se nekaterih modelov skoraj ne da več nikjer dobiti, jih naj bi v tej temi vsaj omenili. Zato vsi člani tega foruma, ki imate katerega od Mehano Prestig modelov v lasti, da ga nekako predstavite v sliki in besedi (pozitivno razmišlanje).
Naj spomnim, da Prestige modeli, ki jih je izdelal Mehano niso bili kar neki, ampak so bili modeli, ki so se lahko postavili ob bok najbolj priznanim svetovnim izdelovalcem. Za nameček pa so nehote vzpostavljali nove standarde in inovacije, ki pa njihovi konkurenci niso bili najbolj po godu.

Bom začel 10 let nazaj z modelom v merilu 1:87 (H0), ki je bil narejen prvi v tej seriji in je tudi prvi model, ki je imel vgrajen prvi digitalni dekoder, ki ga je izdelal ESU. To so bili dekoderji, ki niso imeli sintetičnih računalniških zvokov, ampak pristen zvok posnet na pravi lokomotivi. To je bil model prototipne lokomotive DE-AC 33C Blue Tiger proizvajalca ADtranz/GETS, ki je bil takrat pravi bummm.
Slika

Slika



Nekako dve leti zatem so v Mehanu izdelali naslednji model in sicer VOSSLOH G2000, ki je imela asimetrični kabini in je bila za takrat zopet nekaj novega in posebnega.
Slika

Slika


Na model so vgrajevali detajle, ki so bili izdelani po postopku fotojetkanja, kar je bilo zopet nekaj novega v industriji modelnih železnic.
Slika
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Re: Mehano Prestige

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Dobra tema! =D> Mehano

Ja sam do nedavno u kolekciji imao 6 DB Falns Mehano Prestige vagona - dva "weathered" seta, kat. br. 52291. Zamijenio sam ih s prijateljem za 6 Roco OBB Falnsova, jer mi bolje pašu ostatku kolekcije. Inače sam s kvalitetom tih vagona bio oduševljen! :)

Slika

Ima i recenzija o njemu, link je http://www.malezeljeznice.net/index.php ... =reo&id=13
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Mehano Prestige

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

hey
Jest mam 15 komadov Container cars SGKKMS 689
20 komadov SGGMRSS 90
2 komada Interfrigo
To bi blo vse od Mehano prestige varjante,mam jih tud velik v hobby varjanti..sam nam zdej o tem.
fajn bi blo če bi lahk dau slikce gor sam mi jih pač noče naložit:(

LP
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mehano Prestige

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

TrainFan napisal/-a:fajn bi blo če bi lahk dau slikce gor sam mi jih pač noče naložit:(
viewtopic.php?f=10&t=1383
Goran
vlakoljubec

Re: Mehano Prestige

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Mehano je izdelal tudi Eurosprinter lokomotivo razreda 127, ki je bil tudi že v Sloveniji. Da sem pa še malo pameten, je pa to tudi, kolikor pravijo mati vseh taurusov, v katere spada tudi SŽ541.

Slika




Sem pa na modelu zamenjal paleto TO in zgleda tako

Slika
Odgovori