Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Najnovejše v svetu železniških maket.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Sporočam žalostno vest:

Tudi spomladanskega sejma na osnovni šoli Brod ne bo.

Junaki / če so kje / za prireditev na drugi lokaciji na plan, ali bo samo :pamet !
Sebastian
Izidor

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a Izidor »

sebastiant napisal/-a:Sporočam žalostno vest:

Tudi spomladanskega sejma na osnovni šoli Brod ne bo.

Junaki / če so kje / za prireditev na drugi lokaciji na plan, ali bo samo :pamet !

Morda veš kaj je tokratni razlog odpovedi omenjene prireditve?

Mogoče pa ve ta odgovor kdo drug, zato na plan z razlogom?

Lp
Izidor
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Seveda je to odvisno največ od lastnikov makete in najbrž za njih velika obremenitev, pa vendar, zagotovo se je že razmišljalo o varianti, kjer so modulne makete, torej na Jesenicah in Kosezah. Ne vem, zakaj se ne razmišlja o tej varianti ali pa se je že kdaj izvedla ali skušala izvesti, pa so organizatorji rekli prvič, zadnjič in nikoli več...

In muzej v LJ? Ne poznam objekta (ja, me je kar malo sram in upam, da ga letos uspem obiskati) pa ne vem, kakšne so možnosti, glede prostora. Ubili bi dve muhi na en mah - povečali bi obisk muzeja, pa še ljubitelji miniature bi prišli na svoj račun.

Vsekakor pa sem za predlog, da se celotno dogajanje na sejmu strne na en dan, bo po mojem veliko ceneje.
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Včeraj sem govoril s predsednikom DLŽja. Ker društvo posluje z minimalnimi prihodki, je problem najti lokacijo. Kar se tiče sejma na Brodu (tam verjetno ne bomo več delovali). Trenutno še čakam na odgovor iz šole, kjer smo do sedaj gostovali.

Takoj, ko dobim odgovor boste prvi obveščeni.


Trenutno pa delam vse, da sejem vendarle bo. Pa čeprav ga bomo za kakšen mesec ali dva prestavili.
O prestavljanju datuma še predsednik ne ve.....delati na svojo roko, oz. zaletavati se z glavo skozi zid....PRESS #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
Bnsf
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 155
Pridružen: 05.09.2009, 13:58
Kraj: Pivka
Kontakt:

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a Bnsf »

Nažalost želja po zaslužku vedno premaga željo po druženju. #-o #-o
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a milchy »

dunhill napisal/-a:Seveda je to odvisno največ od lastnikov makete in najbrž za njih velika obremenitev, pa vendar, zagotovo se je že razmišljalo o varianti, kjer so modulne makete, torej na Jesenicah in Kosezah. Ne vem, zakaj se ne razmišlja o tej varianti ali pa se je že kdaj izvedla ali skušala izvesti, pa so organizatorji rekli prvič, zadnjič in nikoli več...
Glede organizacije bolšjega sejma na Jesenicah je bilo veliko napisanega predlani in se pogovor o tem lahko TAKOJ neha. Hvala !

M.
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

No takole. Ne vem kje naj najprej začnem.

Začel bom s temle:
1.) Sejmi na OŠ Vižmarje Brod so postali zgodovina. Organizator vseh 30ih sejmov, se je trudil na vse moči z organizacijo. Seveda sem poskusil sam nekako izpeljati zadevo, na žalost neuspešno.
2.) Module bi bilo potrebno odpeljati. V tem primeru upam, da na stalno lokacijo (da se jih ne bo vozilo gor in dol). Mogoče bi se s šolo zmenili, da bi pri njih imeli v shrambi. O tem bi vprašal 101 signal-a, ali je to možno?
3.) Tukaj pa prosim vse člane, ki poznajo kakšno lokacijo (seveda cenovno ugodno), kjer bi lahko organizirali "bolšjake", naj se prosim pozanima o:
- kvadraturi prostora
- skupnih stroških
- predvsem mora biti(zaželjeno je) dostop prijazen invalidom in otroškim vozičkom
Sporočite kar v to temo, ali pa kontaktirajte mene preko ZS.
4.) Potrebujemo lokacijo, kjer bi lahko tudi shranili module (da se jih ne bo vozilo sem in tja).
5.) Preden sem objavil novico tukaj, sem govoril tudi s predsednikom društva.
LP
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Spoštovani vlakoljubci in ostali,
S tem sporočilom bi rad opozoril na nekaj nejasnosti in zavajanj, ki jih trosijo posamezniki na forumu! Že pred zadnjim Bolšjakom sem napovedal (samo nekaterim kolegom),da bom verjetno po 30.Železniškem Bolšjem sejmu nehal z organiziranjem le teh v upanju, da se bo morda le našel nek "junak", ki bo to počel namesto mene! Žal je že tako, da junaka dosedaj še ni in s tem tudi sejma ne, kar pa ne pomeni, da se v prihodnje morda le ne bo našel.
Moje želje in videnja glede sejma sem zmeraj delil in uskladil z člani DLŽ-ja, katerega član sem bil!
Z člani DLŽ-ja, modulne sekcije smo sestavljali module in pripravljali vse ostalo kar je potrebno za tak dogodek! V vseh teh letih sem spoznal vse težave, ki so povezane z dovoljenjem, organizacijo, vabili, reklamiranjem, logistiko in ostalim, kar je potrebno za nemoten potek dvodnevih železniških sejmov. Vse dosedanje boljše sejme na OŠ Vižmarje Brod sem organiziral in vodil sam s pomočjo nekaterih članov DLŽ-ja!
Da nekateri ne bi več pisali " raznih klobas " v tej rubriki bi prosil vse, ki imate vprašanja, da se lahko obrnete direktno na mene osebno (mail ali tel.). Tako boste dobili pravo informacijo s prve roke in ne nekih razmišljanj posameznikov, ki so povsem napačna in zavajujoča!
Pa še nekaj v vednost nekaterim na tem forumu, ki so tako bistroumno pisali neumosti!
Brez pomoči moje soproge in vodstva šole, sejma ne bi bilo! Ob tem bi prosil vse "pogumneže", da naj ne klicarijo na šolo in utrujajo z razno raznimi vprašanji in predlogi, kaj bi in kaj nebi, če bi naredili, itd.! Zadnjega sem slučajno prejel kar sam, ker sem bil v šoli skupaj z ravnateljico in ženo!! Vsi klici na šolo so mi tako ali tako sporočeni! Tisti, ki bi radi organizirali takšen sejem naj si pač najdejo drugo šolo ali prostor in naj res ne obremenjujejo po nepotrebnem vodstvo šole!! Če bom sejem organiziral boste pravočasno obveščeni tudi preko tega foruma! Sejmi so bili za obiskovalce vedno brezplačni, trgovci in tisti posamezniki, ki so prodajali, pa so plačali najem miz. Z tako zbranim denarjem so se krili samo stroški organizacije sejma. Da ne bo pomote, nihče ni služil in zaslužil z sejmom, kot bi to radi nekateri predstavili.
Prostovoljcev, ki bi zastonj kaj naredili mi je vedno manjkalo!
Ne razumem povsem komentarje in KOMENTATORJEV, ki govorijo o nekih pritožbah stanovalcev, azbestu na stehi, odvoz modulov, stroških, itd!! Le kje dobite te informacije! Od mene in odgovornih v šoli sigurno ne!! Tudi od predsednika DLŽ-ja ne, ker se skupaj z njim in še nekaterimi kolegi pogovarjam o teh zadevah! Tudi Bolšjaki na Brodu še niso postali zgodovina, vsaj z moje strani ne! Je pa res, da jih pač ne bo, dokler jih ne bom zopet organiziral, če se med tem ne bo našel nekdo drug.
Za enkrat sem se utrudil in odločil (tudi zaradi svojega profesionalnega dela) ne organizirati sejme! To je tudi edini razlog, ki naj si ga zabeležijo tisti, ki komentirajo drugače!
P.S.
Moduli so na varnem in so spravljeni tako, kot so bili do sedaj! Katere module
(svoje ali tuje) pa bi rad selil na drugo lokoacijo, sprašujem 541 -110 !?

želim vam lep dan

Matjaž S. :D
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a milchy »

Bravo Matjaž !

in kje so zdaj junaki, ki lahko ....... :^o
Izidor

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Hvala Matjaž za razjasnitev okoliščin glede odpovedi bolšjaka na Brodu.

Lp
Izidor
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

ja tkole je. Pri drugi točki sem malo pihnil v drugo stran (tipkarski škrat)....itak malce popravkov ni škodlo.

Matjaž, kako je pa z samo shrambo na šoli, kako dolgo bomo lahko imeli module tam?
In še nekaj, kako bi izgledalo, če bi vseeno nekdo izven poskusil organizirati tam 31. "bolšjak" ?
Omenil si, da naj nihče ne kliče na šolo, lokacija je bila zanimiva in lahko dostopna iz vseh smeri.


P.S. Morebitnim oškodovancem se za predhodno objavo opravičujem (hkrati pa se zahvaljujem cokli, ki je na mojo prošnjo popravil objavo).

LP
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

541-110 napisal/-a:.........hkrati pa se zahvaljujem cokli, ki je na mojo prošnjo popravil objavo...........
:shock: :shock:
Sebastian
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

sebastiant napisal/-a:
541-110 napisal/-a:.........hkrati pa se zahvaljujem cokli, ki je na mojo prošnjo popravil objavo...........
:shock: :shock:
kaj si pa ti šokiran :?: :?:

Hm...bomo videli je rekel slepi....PRESS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a kasti »

A se samo meni zdi ali se posti kar sami spreminjajo. Če nekdo nekaj napiše naj za tem stoji ne pa da spreminja stari post . Če nekdo nekaj napiše naj za tem stoji.
Matjaž glas zate z moje strani.
kasti
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: Spomladanski sejem malih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Lepo bi bilo, da se predstaviš, kdo si 541 110, da bom vedel s kom sploh kontaktiram!?
Rad bi vedel, kateri moduli so tvoji in ti jih po želji tudi vrnem!?
Pod svojimi komentarji in za vsem napisanim sem vedno podpisan in stojim za tistim kar napišem !!
Prosim vse tiste, ki ste imeli komentarje na forumu ( 541 110), da ne spreminjate ali popravljate svojih prvotnih komentarjev ter obvestil, ki so bili napisani pred komentarji in odgovori, ki so jim sledili, ker se s tem zadeva zamegli ter obrne v povsem drugo stran in je drugače razumljena!! Kar se je napisalo se je pač napisalo, popravki in objasnila ( tudi opravičila) pa naj se dajejo naknadno, tako kot poteka debata v zaporedju.
Tako bodo bralci lažje sledili temi!
Kar se tiče modulov je zadeva sledeča. Do sedaj me nihče od modularjev, ki imajo pri meni
(na šoli) spravljene module ni poklical in izrazil željo, da bi svoje module odnesel. Ker ne vem, kdo je oseba pod nadimkom 541 110, tudi ne morem komentirati ali ima ta na šoli spravljene module!
Nobenih težav ni in ne bo, da kdor hrani module v šoli, teh ne bi mogel tudi odpeljati!
O nadaljni shrambi modulov se bo odločil vsak modular zase in samo za svoje module.
Od mojih kolegov modularjev do sedaj nisem prejel še nobenega klica v zvezi hrambe modulov!?
Glede organizacije sejma pa ponovno ponavljam! Sejem na tej šoli je v sodelovanju z vodstvom te šole organiziral samo Matjaž S. in nihče drug in tako bo tudi ostalo, pa če je to komu všeč ali pa ne!! Jaz pač ne hodim sr...t v tuj vrt in tako pričakujem, da bodo vsi tisti ki so dosedaj dobesedno nadlegovali in utrujali in se šopirili z organizacijo sejma na tej šoli s tem PRENEHAJO!!
Na šoli (vodstvo ) RES NE ŽELI tovrstnega sodelovanja in porabljenega časa s tretjo osebo za isto zadevo, kar je povsem razumljivo! Ponovno prosim, da posamezniki, tudi s tega foruma NE UTRUJATE ljudi na tej šoli z vašimi bistroumnimi predlogi in zamislimi. V kolikor si res nameravate vzeti čas in vse ostalo kar sodi poleg za organizacijo takšnih prireditev si vzamite še čas za trezen premislek, kako, kje in s čim boste to izvedli. Največ je ravno takšnih "Nakladačev" in "Pametnjakovičev", ki mislijo, da je vse tako enostavno in brez problemov, da jih povsod samo čakajo, da se pojavijo! Denarja ne bom niti omenjal!
Lahko je tolči s tujim ku... em po vročem plehu, da bom malo nesramen!!
V vseh teh letih ukvarjanja z železnico sem si nabral veliko kolegov, znancev, izkušenj, znanja in vsega ostalega, kar je povezano s pravo in modelno železnico. Spoznal pa sem tudi nekaj tako :D imenovanih Nakladačev in Pametnjakovičev, ki mislijo da vse vejo in znajo vse narediti. Najbolj žalostno pri vsem tem je, da to svoje "znanje ali bolje neznanje" prodajajo naprej!!
Z veseljem bom prišel na kateri koli sejem, ki ga bo kdo od vseh teh junokov do nakladačev uspel organizirati na nekem drugem prostoru. Z nasveti sem tudi pripravljen pomagati pri organizaciji za spemembo od nekaterih, ki so jih samo besede in nakladanja!
Sejem na OŠ vižmarje Brod je in bo organiziral samo Matjaž S., ko bo to hotel ali mogel!! Upam, da sem bil dovolj jasen, da tudi tistim, ki včasih potrebujejo "podnapise", da bi razumeli, da sem porabil ogromno svoje energije, volje, svojega časa in nenazadnje tudi svojega denarja, pri organizaciji železniških sejmov na OŠ V.B.! Od leta 1993, ko sem organiziral prvi železniški bolšji sejem v Ljubljani in sigurno tudi v Sloveniji ni bilo podobne prireditve. Ostalim, vsem tako zagretim in pametnim vlakoljubcem se niti sanjalo ni, da bi kaj takega lahko sploh organizirali!! Res je to kopiranje tujih tovrstnih sejmov, pa vendar! Seveda bom omenil tudi pomoč članov DLŽ in nekaterih posameznikov, ki so prav tako pomagali ali sodelovali pri postavitvah svojih modulov, maket, tirnih vozil itd. in vseh ostalih razstavah.
Vesel bom kakršnegakoli sejma ali razstave, ter podobnih prireditev povezanih z pravo ali modelno železnico, ki ga bodo organizirali posamezniki ali skupine, vendar ne v prostorih te šole!! Mojih člankov ne bom popravljal, moj mail in mobi pa je tudi dosegljiv za vse komentarje in vprašanja! Upam, da smo enkrat za vselej razčistili to zadevo!
No, sedaj pa le na plan vsi tisti, ki bi organizirali Železniške Bolšje sejme!
Ne samo z besedami!!

LP

Matjaž S. :D
Zaklenjeno