kje kupiti vlakce

Najnovejše v svetu železniških maket.
blanka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29.12.2005, 0:06
Kraj: ljubljana

kje kupiti vlakce

Odgovor Napisal/-a blanka »

Živjo ljudje.Sem nova ne tem forumu in zato bi mela tud ene par vprašanj in bi prosila če mi lahko pomagate. Kje bi se dal v Ljubljani kupt kakšne vlakce (posebej, ne v kompletu) in tirnice, pa kšne hiške, pesek tunelčke, podlago in druge stvari ki so potrebne za izdelavo makete z vlakci???Teli vlakci me ful interesirajo in si res želim narest eno hudo maketo.
hvala za odgovore!!

blanka
piromanka
IC-Pohorje503

Re: kje kupiti vlakce

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

blanka napisal/-a:Živjo ljudje.Sem nova ne tem forumu in zato bi mela tud ene par vprašanj in bi prosila če mi lahko pomagate. Kje bi se dal v Ljubljani kupt kakšne vlakce (posebej, ne v kompletu) in tirnice, pa kšne hiške, pesek tunelčke, podlago in druge stvari ki so potrebne za izdelavo makete z vlakci???Teli vlakci me ful interesirajo in si res želim narest eno hudo maketo.
hvala za odgovore!!

blanka
ti si rad kupil za maketa vlaka Firma je Mehano al Moko d.o.o. in še drugo bo dobro in super maketa vlaka. Moko je ima vse model vlaka ogrinal in ima ugodno cena in popust....! :)

LP
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Tu imaš tudi link za boljšo pomoč:
http://www.moko.si/
Je pa tudi v hali E pod Emporiumu trgovina Mladi tehnik tko da lohk tud tam pogledaš imajo tudi nekaj vlacov pa materiala za diorame oz. makete železnice, tko da....res pa je, da ga čez MOKO d.o.o. ni, ker tam pa res dobiš ogromno stvari. :roll: :lol:
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Re: kje kupiti vlakce

Odgovor Napisal/-a jaffa »

IC-Pohorje503 napisal/-a:
blanka napisal/-a:Živjo ljudje.Sem nova ne tem forumu in zato bi mela tud ene par vprašanj in bi prosila če mi lahko pomagate. Kje bi se dal v Ljubljani kupt kakšne vlakce (posebej, ne v kompletu) in tirnice, pa kšne hiške, pesek tunelčke, podlago in druge stvari ki so potrebne za izdelavo makete z vlakci???Teli vlakci me ful interesirajo in si res želim narest eno hudo maketo.
hvala za odgovore!!

blanka
ti si rad kupil za maketa vlaka Firma je Mehano al Moko d.o.o. in še drugo bo dobro in super maketa vlaka. Moko je ima vse model vlaka ogrinal in ima ugodno cena in popust....! :)

LP
Miro, očitno nisi kupoval vlakcev v tujini in ne poznaš cen-Moko ima v primerjavi z nekaterimi tujimi trgovci kar visoke cene, popusti, ki jih daje, pa metanje peska v oči.
Če bi obiskal kaksno trgovino v tujini, bi hitro ugotovil, da je ponudba tam večja, pa tudi odnos do kupcev je bolj prijazen.
Žal pa je eden redkih, ki ima ponudbo tovrstne opreme v Sloveniji.
V preteklosti so obstajale se druge trgovine, ki so prodajale omenjene artikle, pa so žal zaprle svoja vrata.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Tujina je tujina, res je da smo po novem v EU :wink: ampak ljubo doma kdor ga ima, sem nekje slišal. :wink:

Verjetno bo najbolje, da se potrudiš in odpreš svojo štacuno, da bo imela širna Slovenija večjo, boljšo in cenovno ugodnejšo izbiro. Konkurenca je zmeraj dobrodošla. Ampak za enkrat je to kar je. :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

se popolnoma strinjam s konkurenco, vendar je tovrstnih kupcev v Sloveniji bolj malo, zato se taka trgovina, ki bi prodajala samo tovrstno opremo seveda ne izplača :wink:
seveda pa je od vsakega posameznika odvisna kje in kaj bo kupoval in koliko denarja bo potrošil za tovrstni hobi :( :lol:
eni ga imajo pač veliko, drugi pa premislimo najprej kje in kaj bomo kupili :?:
tomi
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 28.09.2005, 9:04

Odgovor Napisal/-a tomi »

Glede cen pri MOKO - za spoznanje so morda višje, res pa je, da govorim bolj po občutku, kakih resnih primerjav nisem delal. Glede prijaznosti pa sploh nimam pripomb, prej pohvale.

Ne pozabite na prodajalno Conrad v Emporiumu, kjer sicer nimajo na zalogi skoraj nič, da pa se naročiti po katalogu - imajo namreč poseben katalog za male železnice (tudi na http://www.conrad.de). Conrad je bolj za poznavalce in posebno opremo. Cene so precej podobne MOKO-vim.

Tomi
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

[quote="tomi"]Glede cen pri MOKO - za spoznanje so morda višje, res pa je, da govorim bolj po občutku, kakih resnih primerjav nisem delal. Glede prijaznosti pa sploh nimam pripomb, prej pohvale.
Kar se tiče prijaznosti in postrežbe, bi lahko debatirali na dolgo in široko, pač odvisno od kupca-jaz imam žal s tem slabe izkušnje. Poznam pa tudi še nekatere, ki so enakega mnenja. :(
Imam pa slabe izkušnje glede naročanja pri tej trgovini-očitno naročajo zadeve samo pred bolšjakom-praksa v tujini je seveda drugačna. Kar naročiš tudi dobiš in ne čakaš, da mine nekaj mesecev, medtem ko so modeli v tujini že zdavnaj na policah, žal :(

Kar pa se tiče cen, ima trgovina Mladi tehnik (BTC, pod Emporiumom)recimo podobno izbiro Piko modelov, kot trgovina Moko-le s to razliko, da so enaki modeli pri njih bistevno cenejši, kar pa je za potrošnike dobra novica :wink:
tomi
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 28.09.2005, 9:04

Odgovor Napisal/-a tomi »

Kako pa je s spletnimi prodajalnami v tujini, ali je že kdo poskusil nakupovati npr. na http://www.lokshop.de ali kje drugje?
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

kupil

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Jaz kupujem vlakce na Ebayu (spletni dražbi).Kjer je roba pač stara(lahko je tud nova)nisem pa še kupoval prek lokshopa


Anej

LP
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Najprej bi vas vse prav lepo pozdravil ter najpreje na nekaj opozoril. Če ste ljubitelji tovrstnega hobija, naj si bo hobisti ali zbiratelji, nikoli več ne naredite napake, da to poimenujete VLAKCI :evil: . To nikakor niso vlakci, ampak modeli železnic, ki so izdelani v točno določenih merilih in po točno določenih standardih. Ne vem kako izgleda da daš naprimer 200€ za model, potem ga pa imenuješ kot neko igračo. V tujini si nikar ne privoščite takega spodrslaja.
Kar se pa nakupov tiče, pa naj bo to stvar vsakega posameznika, ker je tukaj veliko možnosti. Prvo je to, da naj vsak posameznik pri sebi rasčisti kateri model od katerega proizvajalca želi imeti in koliko je pripravljen odštet denarja za določen model, potem pa naj pomisli kako je z garancijo če gre za nov model. Če je pa model rabljen naj se vsak prepriča koliko ja ohranjen.
Jaz sem kupoval modele železnic od različnih blagovnih znamk pri različnih trgovcih doma in v tujini, pa sem prišel do zaklučka, da ostanem samo še pri eni blagovni znamki.
Zavedati se moramo, da je za kvalitetne in zahtevnejše modele potrebno odšteti več denarja, kot za bolj enostavne modele (hoby).
Priporočam, da si ogledate še naslednje internetne strani:
http://www.maerklin.de
http://www.trix.de
http://www.conrad.de (iščite v zavihku modellbahn)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Če kdo od vas želi obiskati v sredini marca bolšji sejem modelnih železnic v Münchnu in tam kupiti kakšen za vas zanimiv model naj se oglasi, da se zmenimo za ekskurzijo. Ponudba starih in novih modelov je ogromna, pa še pred nakupom lahko sprobaš model. Število sedežev je omejeno.
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Kar se železnic tiče jih lahko kupuješ tudi v Ljubljani pri firmi: Prometej d.o.o. http://www.prometej.si in imajo iste cene kot v Nemčiji.
Zanima me tudi kdaj točno naj bi bil omenjeni obisk bolšjaka v Münchnu in kolikšen je prispevek za vožnjo.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Kot sem že omenil bolšji sejem modelnih železnic v Münchnu bomo obiskali v sredini marca. Na bolšjakih lahko modele železnic kupujete prodajate in menjate :wink: . Ker pa tega ne želim obešati na veliki zvon, naj vsak kogar zanima in ga želi obiskati pošlje na moje zasebno sporočilo svoje osebne podatke, da ga bom lahko osebno seznanil z vsemi podrobnostmi :wink: .
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Vse zainteresirane za obisk bošjega sejma modelnih železnic v Münchnu obveščam, da bomo šli že en mesec prej :shock: in to je 18. februarja zjutraj ob 4.uri iz Ljubljane iz Kongresnega trga. Odločitev je padla zaradi terminov in zato, ker je na soboto in s tem se lahko opravijo tudi nakupi novih modelov železnic v nekaterih trgovinah v mestu. Prosta sta še dva sedeža.
Naslednji odhod na bolšji sejem bo pa na nedeljo 2. aprila, za katerga bo potrebno vsaj sedem interesentov. :wink:
Zaklenjeno