ICS v zavoju

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Nejc

ICS v zavoju

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zdravo!!

Kolikor gledam galerijo in opazujem kako slikate železnico in vse okoli nje, se pri ICS rubriki zaustavim. Zakaj? Vse slike, ki si slikane so OK!!! Res!! Ampak nekaj me pa le moti!! Na niti eni sliki, kjer piše "ICS v zavoju" ni slike, kjer bi bil ICS nagnjen. Res bi rad eno oring sliko, kjer je ICS v ovinku pod kotom 8°. Tista slika pri Borovnici je dobra, zelo dobra, a edina, kaj ko bi si jih ne samo jaz, tudi drugi želeli več.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Sicer sam ne fotografiram vlakov, ampak nagib EMG 310 je pogojen s hitrostjo in lokom tira (proge).

O Pendolinu sicer ne vem skoraj nič, samo zdi se mi pa, da se s sedanjo hitrostjo nikjer ne nagne do maksimuma. Ko je še vozil s polno hitrostjo (145 km/h) med Ljubljano in Ljubljana-Zalogom, se je do skrajnosti nagnil le v dvojnih zavojih nadvoza pred postajališčem Ljubljana-Polje. Drugje so nagibi manjši in manj opazni.

Še zanimivost:
Odjemnik toka je fiksiran na podstavni voziček, tako da je postavljen vedno pravokotno na tir. Ziba se le koš garniture.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Nejc ....
fotoaparat v roke in na ovinke čakat pendolinota, pa bomo imeli slike !
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Milan!!

Hvala, ampak do kakšnega prvega zavoja, kjer vozi ICS imam 45 kilometrov... :cry: :cry:

Jaz sem mislil predvsem na tiste, ki živijo ob progi in tiste, ki "redno" slikajo.
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

SŽ 312-001 napisal/-a:Milan!!

Jaz sem mislil predvsem na tiste, ki živijo ob progi in tiste, ki "redno" slikajo.

Poskusi na strani http://www.vlaki.com tam je kar nekaj slik od ICS-a vendar čisto malo na ovinku
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Nejc, jaz jih imam pa 70 .....
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Slik?? Pa bi mi jih poslal prosim? :D :D

Sej veš, mejl.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

milchy napisal/-a:Nejc, jaz jih imam pa 70 .....

Mislim, da je imel milchy v mislih kilometre. :wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

..ja res je, pozabil sem napisat , da imam toliko kilometrov ...
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: ICS v zavoju

Odgovor Napisal/-a bojan »

SŽ 312-001 napisal/-a:Na niti eni sliki, kjer piše "ICS v zavoju" ni slike, kjer bi bil ICS nagnjen. Res bi rad eno oring sliko, kjer je ICS v ovinku pod kotom...
A je tole dovolj nagnjeno...?
Slika

Slika
LPB
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Bojan, tole je pa solidno :)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zelo, zelo dobra slika, ampak :shock: :shock: :shock: zaradi oblike pendolinota??? Od kod se je vzel?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

SŽ 312-001 napisal/-a:Zelo, zelo dobra slika, ampak :shock: :shock: :shock: zaradi oblike pendolinota??? Od kod se je vzel?
Merilni.

Opravljali so neke meritve. Zakaj je pa v "naših" barvah pa tudi ne vem. Mogoče je to tisti prvi promocijski, ki je tu vozil pred nabavo naših treh garnitur.
Mogoče Bojan ve kaj več?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ta merilni pendolino je bil pri nas lani imel pa je naliman znak SZ samo spredaj.
LEP DAN
Igor
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Se opravicujem, sem bil odsoten nekaj dni. Res je, to je Pendolino imenovan "treno Zero", v nase barve pa je prebarvan se od takrat, ko so za SZ naredili promocijo. Pri nas je bil, ko so nas naprosili naj jim pomagamo pri eni studiji o vplivu nagibne tehnologije na pocutje potnikov. Takrat so te slike tudi nastale...

Od nasega se razlikuje po tem, da je dvosistemski (15kV AC/3kV DC), tak kot je na primer Cisalpino.

LPB
LPB
Odgovori