Okrog Slovenije (in dela Avstrije) v enem dnevu - UVOD

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
fresher
Strojevodja I
Strojevodja I

Okrog Slovenije (in dela Avstrije) v enem dnevu - UVOD

OdgovorNapisal/-a fresher » 21.08.2008, 17:13

Avanturo sem si zamislil kot foto safari. Zaradi bistveno zmanjšanega prometa konec tedna, se je vse moralo odvijati na delovni dan. Zamislil sem si naslednji plan poti:

Ljubljana odhod 4:30
Sežana prihod 6:23
Sežana odhod 6:38
Jesenice prihod 9:40
Jesenice odhod 11:21
Villach (Beljak) prihod 11:58
Villach (Beljak) odhod 14:25
Klagenfurt (Celovec) prihod 15:02
Klagenfurt (Celovec) odhod 15:32
Bleiburg (Pliberk) prihod 16:08
Bleiburg (Pliberk) odhod 17:25
Maribor prihod 19:30
Maribor odhod 19:45
Ljubljana prihod 21:38

Pisal sem SŽ in so bili navdušeni. Dobil sem štiri brezplacne karte za slovenski del poti, ter dovoljenja za fotografiranje infrastrukture in vožnjo v vlecnih vozilih.
Pisal sem tudi Avstrijskim železnicam, vendar nisem dobil odgovora.

Osebno ne poznam nikogar od clanov foruma,zato sem poslal vabilo tistim, cigar fotografije sam našel med "Fotopisi". Skoraj vsi so odgovorili, da se mi ne morejo pridružiti, ker je delovni dan. Zato sem poiskal prijatelje in ekipa se je zbrala: trije gospodje (skupna starost 188 let) in študent tretjega letnika novinarstva.

Pred fotografijami še nekaj statisticnih podatkov:
V vlakih smo potovali 10 ur in 29 minut.
Na postajah smo cakali 6 ur in 39 minut. Na poti smo bili 17 ur in 8 minut.
Pot je bila dolga 593 km.
Povprecna hitrost vožnje je bila 56,5 km/h, skupna povprecna hitrost pa 31,6 km/h

Vsi uslužbenci SŽ, od predstavnikov službe za odnose z javnostjo, prek sprevodnikov in strojevodij do šefov postaj, so bili zelo prijazni in ustrežljivi. Povedali so nam veliko zanimivih stvari. Ce berejo ta prispevek, se jim še enkrat zahvaljujem.

Fotopis sem razdelil na 6 delov

1. del Ljubljana - Sežana
2. del Sežana - Nova Gorica
3. del Nova Gorica - Jesenice
4. del Jesenice - Pliberk (Bleiburg)
5. del Pliberk (Bleiburg) - Maribor
6. del Maribor- Ljubljana

Ker smo posneli več kot 1500 fotografij, urejanje in nalaganje je počasno, zato danes samo Uvod in 1. del. Ostalo bo prišlo s časom!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a grega » 21.08.2008, 17:34

Komaj čakam, venar bi bilo bolj pregledno, če bi vse dele spravil v eno temo, ker se bojo drugače izgubili oz. jih bo težko vse po vrsti pregledati pa še bolj pregledno bo.

MMG samo moje mnenje.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov