Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4268
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a: 12.05.2025, 4:08
610-101 napisal/-a: 11.05.2025, 19:46 To je tako kot če bi nekoga ki je bil ustreljen zdravil s obližem. Potreben je kompletni remont proge.
Pa po možnosti ne po ustaljeni metodi z bagerckom sem in tja ostalo pa na roke ampak lepo s strojem namenjenim delanju remonta.... ce se le da brez ŽGP 😅
Glede na velike plane po modernizaciji proge (dvotirnost od Ljubljane do Ivančne Gorice, elektrifikacija, poravnavanje nekaterih ovinkov, ...) se bojim, da se bodo izogibali kakšnim resnejšim delom na progi ... pač v izogib stroškov, ki bi se izkazali za nepotrebne če bo res začetek velike modernizacije "že čez par let". Konec koncev o investicijah v tire odloča država (ali je to DRSI?) kot lastnica, ne SŽ (PP ali TP ali holding) kot uporabnik. In tukaj lahko pride do velikanskega navzkrižja interesov ...
LP, Metod
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4621
Pridružen: 01.09.2011, 21:55

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

A to je sedaj kakšna nova stalna praksa SŽ-I? Najprej enotno znižaš hitrost na primorki več kilometrov, da se ne ukvarjaš s postavljanjem tabel za počasne voźnje, kasneje poletna vročina, sedaj pa še Koprčanka v celoti znižana na 50 km/h? Je to le zdravilo za šok, ker se bo na obisku od 26. 8. do 11. 9 najavil merilni vlak? :D
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4268
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a: 24.08.2025, 9:54 ... sedaj pa še Koprčanka v celoti znižana na 50 km/h? Je to le zdravilo za šok ...

Tako je, gre za "kuhanje žabe". Lažje je sprejeti znižanje s 70km/h na 50km/h in kasneje še znižanje s 50km/h na 30km/h kot pa veliko znižanje s 70km/h na 30km/h :(
LP, Metod
Uporabniški avatar
Heisenberg
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 202
Pridružen: 14.07.2014, 4:22
Kraj: Istra

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Heisenberg »

Zanimivo je da SŽ nima svojega merilnega vlaka, kateri bi pokazal vse napake, ta madžarski menda ni toliko zanesljiv.

LP
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4841
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ali lahko kdo pove, zakaj je med Lazami in Zalogom skoraj 1 mesečna zapora LT?

Za morebiten odgovor najlepša hvala, Ljubitelj
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 335
Pridružen: 10.06.2018, 23:37
Kraj: na Goriškem

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a MatejP »

Ljubitelj napisal/-a: 29.09.2025, 16:54 Ali lahko kdo pove, zakaj je med Lazami in Zalogom skoraj 1 mesečna zapora LT?

Za morebiten odgovor najlepša hvala, Ljubitelj
Sanacija opornega zidu in pobočja.
Pa lep pozdrav
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4841
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Sanacija opornega zidu in pobočja.
Sam sem predvideval ravno to....
Sergej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 32
Pridružen: 18.01.2021, 12:37

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sergej »

Obstaja kakšen vir o vzdolžnih nagibih prog v Sloveniji, pa recimo še na Hrvaškem?
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 462
Pridružen: 10.05.2015, 20:05

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Za SŽ je v programu omrežja.
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4621
Pridružen: 01.09.2011, 21:55

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

ZA Hrvaško, HŽ Infra izvješće o mreži 2025.
Railjet1
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 21.10.2023, 21:40
Kraj: Avstrija

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Railjet1 »

Vprašanje glede IJPP čez vikend. Ali 75% popust ni več na voljo?
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 11.04.2014, 20:36
Kraj: Freilassing

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Railjet1 napisal/-a: 18.04.2026, 19:31 Vprašanje glede IJPP čez vikend. Ali 75% popust ni več na voljo?
Samo še 25%
Railjet1
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 21.10.2023, 21:40
Kraj: Avstrija

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Railjet1 »

andre85 napisal/-a: 18.04.2026, 21:16
Railjet1 napisal/-a: 18.04.2026, 19:31 Vprašanje glede IJPP čez vikend. Ali 75% popust ni več na voljo?
Samo še 25%
Hvala za informacije.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4841
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Na progi Ponikva - Grobelno - Dolga Gora (13., 18. in 19. junij, 6.00 - 15.35) poteka občasna zapora enega tira
Ali zna kdo od bolje obveščenih o razmerah na SŽ povedati, kako se po novem pride iz Ponikve na Dolgo Goro čez Grobelno na kar insuniira zgornje obvestilo SŽ?
Uporabniški avatar
theslodriver
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 12.11.2022, 20:00
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a theslodriver »

Ljubitelj napisal/-a: 07.06.2026, 9:17
Na progi Ponikva - Grobelno - Dolga Gora (13., 18. in 19. junij, 6.00 - 15.35) poteka občasna zapora enega tira
Ali zna kdo od bolje obveščenih o razmerah na SŽ povedati, kako se po novem pride iz Ponikve na Dolgo Goro čez Grobelno na kar insuniira zgornje obvestilo SŽ?
Ne gre, brez obračanja ali vožnje okoli
Verjetno se je nekdo zmotil
Lp, theslodriver
Odgovori