Se popravljam, želel sem seveda zapisati oz. vprašati ali ima sploh kateri nespeti sestav (torej ne-Siemensov), ki je skladen po RIC oznako 73 (ki označuje zrakotesnost)?
Kolikor sem uspel najti na spletu, imajo nekateri nadgrajeni Eurofima RIC vagoni (ÖBB in DB) takšno zmožnost. Npr. https://www.trainsdepot.org/en/vehicle/450/bmz-21-91-1
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/A/O ... hp?lang=de
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/A/index_OeBB.php
https://de.wikipedia.org/wiki/Code_f%C3 ... hverfahren
In poslej še vprašanje - zakaj ne bi novih vagonov naredili zrakotesnih? In pa še obenem, ob ogledu fotografij teh starih vagonov, kako so zrakotesni, če pa se že na prehodih med vagoni vidi, da niso zatesnjeni vse naokoli (kot je npr. Railjet). Razen če je mišljen le vagon do prehoda? Kajti pri RailJetu je, kolikor mi je znano, zrakotesna celotna garnitura, vključno s prehodi. Bo pa ta prehod najbrž vseeno malo boljše zgledal kot pa tista zanič guma, ki smo je vajeni iz klasik (četudi vseeno ne bo primerljivo z RailJetom).
Še en video - https://www.youtube.com/watch?v=MoBwTl9dxNE

